Przeskocz do treści

Widzę za dużo podbijanych wpisów na osi czasu!

Możesz wykorzystać dostępne opcje:

  1. Aby wyciszyć wszystkie podbicia na swojej osi czasu, kliknij ikonę “Pokaż ustawienia” w górnym pasku interfejsu Mastodona i odznacz opcję “Pokazuj podbicia”.
  2. Możesz także wyłączyć podbicia konkretnej osoby z Twojej listy obserwowanych. W tym celu przejdź na stronę profilu tej osoby, rozwiń menu obok przycisku “Obserwuj” i wybierz opcję “Ukryj podbicia od @login”).

Może się zdarzyć, że zobaczysz ten sam wpis wielokrotnie podbijany przez różne osoby z Twojej listy obserwowanych. Wejdź do ustawień profilu, przejdź do zakładki Preferencje -> Pozostałe i upewnij się, że masz zaznaczoną opcję “Grupuj podbicia na osiach czasu”. Dzięki temu ten sam wpis nie powinien pojawić się na Twojej osi czasu częściej niż raz na 40 wpisów.

Jeżeli Twoja oś czasu porusza się tak szybko, że grupowanie podbić nie pomaga, pomocne może być utworzenie dedykowanego filtra przeznaczonego do “znikania” popularnych wpisów. Możesz wtedy rozwinąć menu oznaczone ikoną ... pod konkretnym wpisem, wybrać opcję “Filtruj ten wpis” i dodać go do wcześniej założonego filtra.

Podziękowania dla Jakuba Klawitera za sposób ze znikaczem wpisów.