Przeskocz do treści

No dobrze, to jak przekonać ludzi, że jestem osobą, za którą się podaję?

Instancje Mastodona umożliwiają dodanie metadanych do Twojego profilu - maksymalnie do 4 pozycji wyświetlonych w tabelce na stronie Twojego profilu, za pomocą których możesz podlinkować do innych stron lub podać identyfikatory do innych profili w mediach społecznościowych. Metadane nie wliczają się w limit znaków opisu Twojego profilu.

Jeżeli wstawisz w te pola linki do innych Twoich stron, na niektórych instancjach znajdziesz możliwość zweryfikowania, czy te strony należą do Ciebie. W tym celu musisz dodać linku zwrotny do Twojego konta Mastodona na każdej z tych stron. Dla przykładu, jeżeli posiadasz stronę-wizytówkę, możesz dodać link do niej w metadanych Twojego konta na Mastodonie, a potem dodać link do Twojego profilu na Mastodonie w nagłówku Twojej strony. W ten sposób Mastodon zweryfikuje, że strona należy do Ciebie i zobaczysz, że link do tej strony w Twoim profilu będzie wyświetlany na zielonym tle ze znaczkiem :heavy_check_mark:.

Jeżeli Twoja instancja na to pozwala, instrukcję dodania linku do weryfikacji znajdziesz na stronie dostępnej po kliknięciu Edytuj profil.

Jeżeli nie posiadasz własnej strony, możesz również skorzystać z innych sposobów:

  1. Publikując link do Twojego profilu Mastodona w widocznym miejscu w każdym innym serwisie społęcznościowym, gdzie ludzie Cię kojarzą,

  2. Jeżeli masz konto na Twitterze - możesz skorzystać z zewnętrznego serwisu do weryfikacji takiego jak Twittodon.com.