Przeskocz do treści

No dobrze, to jak przekonać ludzi, że jestem osobą, za którą się podaję?

Instancje Mastodona umożliwiają dodanie metadanych do Twojego profilu - maksymalnie do 4 pozycji wyświetlonych w tabelce na stronie Twojego profilu, za pomocą których możesz podlinkować do innych stron lub podać identyfikatory do innych profili w mediach społecznościowych. Metadane nie wliczają się w limit znaków opisu Twojego profilu.

Jeżeli wstawisz w te pola linki do innych Twoich stron, na niektórych instancjach znajdziesz możliwość zweryfikowania, czy te strony należą do Ciebie. W tym celu musisz dodać linku zwrotny do Twojego konta Mastodona na każdej z tych stron. Dla przykładu, jeżeli posiadasz stronę-wizytówkę, możesz dodać link do niej w metadanych Twojego konta na Mastodonie, a potem dodać link do Twojego profilu na Mastodonie w nagłówku Twojej strony. W ten sposób Mastodon zweryfikuje, że strona należy do Ciebie i zobaczysz, że link do tej strony w Twoim profilu będzie wyświetlany na zielonym tle ze znaczkiem weryfikacji.

Jeżeli Twoja instancja na to pozwala, instrukcję dodania linku do weryfikacji znajdziesz na stronie dostępnej po kliknięciu Edytuj profil.

Jeżeli nie posiadasz własnej strony, możesz również skorzystać z innych sposobów:

  1. Publikując link do Twojego profilu Mastodona w widocznym miejscu w każdym innym serwisie społęcznościowym, gdzie ludzie Cię kojarzą,

  2. Jeżeli masz konto na X / Twitterze - możesz skorzystać z zewnętrznego serwisu do weryfikacji takiego jak Twittodon.com.