Przeskocz do treści

Dziwne, na moim serwerze brakuje kilku funkcji.

Możliwe, że nie jesteś na Mastodonie! Fediwersum to wielki zbiór serwerów połączonych ze sobą protokołem ActivityPub i oferuje wiele różnych rodzajów serwerów. Na Twoim serwerze może działać Pleroma, Misskey, GNU Social, lub coś jeszcze innego.

Niektóre typy serwerów są wyspecjalizowane w jednej rzeczy. Dla przykładu, Pixelfed - serwis przemyślany jako alternatywa dla Instagrama - prezentuje tylko wpisy z dołączonymi grafikami / zdjęciami i nie pozwala na dodawanie wpisów tekstowych. Bookwyrm - alternatywa dla Goodreads - umożliwia ludziom tworzenie wirtualnych półek z książkami. Mobilizon - mimo że świetnie dogaduje się z Mastodonem - nie jest w ogóle serwisem społecznościowym, lecz platformą do śledzenia wydarzeń.

Niestety nasza wiedza na temat innych serwerów jest mocno ograniczona. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zapytaj osoby używające tych serwisów czy istnieje poradnik taki jak ten.

Ale ja na 100% jestem na Mastodonie!

Być może Twój serwer używa przestarzałej wersji. Mastodon jest aktywnie rozwijany i co jakiś czas otrzymuje nowe funkcje. Jeżeli administracja Twojego serwera nie planuje wykonania aktualizacji, to niestety jedynym wyjściem dla Ciebie jest zmiana serwera.